طرح سیم کارت کودک درسا همراه اول

1394/02/19 ساعت 16:17


ضرورت سیم کارت کودک همراه اول


امروزه، تلفن همراه به ابزاری بسیار مهم، حیاتی و تأثیرگذار در زندگی مردم و نسل جوان بخصوص کودکان و نوجوانان تبدیل شده است. آن­ها به گوشی تلفن همراه به مثابه ابزاری همه­ کاره می­ نگرند. تلفن همراه برای آن­ها یکی از مهم­ترین دارایی­ های زندگی­شان محسوب می­ شود و ۷۴% آنها گوشی تلفن همراه را یکی از سه دارایی اصلی خود (کفش، لباس و تلویزیون) ذکر می ­کنند.

  

 

گوشی­ های هوشمند تلفن همراه علاوه بر مکالمه، تماس صوتی - تصویری و ارسال پیام متنی، امکان به اشتراک­ گذاری محتواهای خصوصی تصویری، ویدئویی و صوتی را فراهم می­ کنند. اطلاعاتی که اشتراک­ گذاری آن به نقض حریم خصوصی خانواده منجر می­ شود. گسترش و تقویت ارتباطات اجتماعی و دوستی­ ها با حضور در شبکه­ های اجتماعی رایج و نرم­ افزارهای پیام­ رسان بر بستر گوشی­ های هوشمند ممکن شده است، حضور و گسترشی که به ذات، امری مفید محسوب می ­شود، اما در صورتی که زیر نظر و با راهنمایی و نظارت والدین صورت نگیرد، می­ تواند بستری برای مزاحمت­ های مجازی، سرقت اطلاعات و نقض حریم خصوصی شود و احتمالاً آسیب­ های جسمی و روانی در پی داشته باشد. ابزارهای موقعیت ­یاب (GPS) و نرم ا فزارهای مسیریابی کمک بسیار زیادی به نوجوانان برای مسیریابی و به والدین برای آگاهی از موقعیت کودکان می­کنند. اما همیشه خطر اشتراک­ گذاری موقعیت با افراد غریبه وجود دارد، کودکان و نوجوانان باید برای مقابله با خطرات این ابزارها آموزش ببینند. گوشی­ های هوشمند برای بازی، مشاهده فیلم، سریال، برنامه ­های شبکه­ های ویدئویی و سرگرمی استفاده می شود، سرگرمی­ هایی که ممکن است به دلیل محتوای نامناسب آسیب­ های روانی را درپی داشته باشد.

تصمیم­ گیری والدین برای داشتن گوشی همراه باید براساس سن، رشد و بلوغ عقلی و سوابق اجتماعی رفتار فرزند باشد، سپس در مورد کاربردی بودن ابزارها و نرم ­افزارها با فرزندشان به مشورت بنشینند و تصمیم­ گیری کنند. دو دلیل اصلی درخواست دریافت گوشی تلفن همراه افزایش امنیت و گسترش ارتباطات است که معمولاً توصیه می­ شود در مورد اول، گوشی در اختیار فرزند قرار گیرد و در مورد دوم، اعطای گوشی به تأخیر افتد. البته تصمیم استفاده از ابزارها و نرم­ افزارها تصمیمی پیچیده ­تر محسوب می­شود. علت اصلی پیچیدگی این تصمیم مسائل مربوط به اجرایی و عملی بودن آن است زیرا بسیاری از تصمیمات اعمال محدودیت بر نرم­ افزارها و ابزارهای گوشی هوشمند تلفن همراه به سادگی و با نصب یک نرم ­افزار ممکن نیستند و عملیاتی­ سازی آن­ها به حمایت­های نرم­ افزاری و سخت ­افزاری اپراتور، گوشی و سیستم عامل بستگی دارد.

استفاده از تکنولوژی­ های جدید برای نظارت بر فعالیت و حمایت در مقابل خطرات احتمالی نیازمند توجه به ساختار و نحوه عملکرد این ابزارها است. در صورت عدم توجه به این موضوع، ابزارهای ارائه شده برای کنترل محتوا و نظارت توسط والدین ابزارهایی ناکارآمد و ناقص خواهند بود که با توجه به اختلاف دانش نسل والدین و نسل کودکان و نوجوانان در مورد ابزارها و تکنولوژی­های نوین، عبور از آن­ها و یافتن مسیر جایگزین کار دشواری برای کودکان و نوجوانان نخواهد بود و چه بسا ابزارهای استفاده شده توسط والدین توسط فرزندان شناسایی شوند و رفتارها و اقداماتی خارج از نظارت و کنترل والدین صورت گیرد. تصمیم به اعمال محدودیت بر رفتارهای فرزندان در فضای مجازی، زمانی از کارایی و کارآمدی لازم برخوردار است که ابزارهایی مناسب، قدرتمند، یکپارچه و به روز در اختیار آن­ها قرار داشته باشد.


درسا:


درسا، زیست­ بوم مجازی خانواده با ارائه راهکارهای فنی و جامع، به روز، یکپارچه، دقیق و در سطح استانداردهای جهانی از کودکان و نوجوانان و حریم خانواده در مقابل خطرات فضای مجازی محافظت می­ کند و به والدین اجازه می­دهد بر فرزندان نظارت داشته باشند. کودکان و نوجوانان استفاده کننده از درسا، از تمام مزایای آموزشی و سرگرمی فضای مجازی پرسرعت بهره­ مند و در مقابل خطرات احتمالی آن محافظت می­ شوند. بسته درسا شامل سخت­ افزار (گوشی یا تبلت)، سیستم عامل و سیم­کارت است و به زودی مودم و بستر استفاده از  wi-fi  نیز اضافه خواهد شد.


زیست­ بوم درسا برای کودکان و نوجوانان و خانواده ارزش­های زیر را ایجاد می­ کند:

 • حفاظت در مقابل محتوای نامناسب با فیلتر
 • محدود کردن محتوا متناسب با سن
 • ارائه محتوای مناسب در لیست سفید بر بستری بسیار پرسرعت
 • ارائه محتوای اختصاصی متناسب با سن
 • ممانعت از بروز آسیب­ های روانی با کنترل مواجهه با محتوای جنسی، خشن یا ضدمذهب
 • ارائه دسترسی به بازار اپلیکیشن­های اختصاصی متناسب با سن (درسا بازار)
 • محدود کردن دسترسی به برنامه­ های کاربردی چون دوربین، پیامک یا دسترسی به اینترنت وای-فای
 • غنی ­تر کردن فعالیت­های آموزشی از طریق افزایش دسترسی به محتوای بیشتر و غنی­ تر آموزش مجازی
 1. داشتن ابزار کنترلی برای جلوگیری از اعتیاد و استفاده بی­ رویه از تلفن و اینترنت همراه
 2. ایجاد رغبت و اعتماد در خرید سیم­ کارت برای فرزندان
 3. ارائه آمارهای دسترسی به دستگاه

» محدود کردن میزان استفاده

» محدود کردن ساعت استفاده

    4. اطلاع از ارتباطات فرزند

       

       » زمان و مخاطب مکالمات

       » تعداد، زمان و مخاطب پیامک­ها

       » حجم اطلاعات تبادل شده

       » برنامه­ های نصب شده روی گوشی

 • فیلترهای اختصاصی وب­ سایت­ها با لیست سفید
 • نظارت بر مخاطبان با لیست سیاه
 • ممانعت از ارتباطات ناخواسته و مزاحمت با تعریف لیست سفید مخاطبان
 • ارائه برنامه­ های کاربردی مخصوص کودکان و نوجوانان در بازار اختصاصی زیست­ بوم درسا: "درسا بازار"
 • امکان آگاهی از موقعیت جغرافیایی فرزند
 • هشدار خروج از موقعیت فیزیکی مشخص شده برای فرزند
 • اطلاع آنلاین از وضعیت موقعیت اعضای خانواده در یک نگاه و با نرم­ افزاری یکپارچه
 • تقویت ارتباط با مدرسه از طریق ارائه خدمات ارزش افزوده بین مدارس و خانواده
 • غیرفعال کردن گوشی از طریق پرتال مجازی یا گوشی ثبت شده والدین
 • محدود یا غیرفعال کردن عملکردهای ابتدایی گوشی چون دوربین، پیامک، اینترنت یا نصب نرم­ افزار در نسخه­ های گوشی درسا که با سیستم عامل ROM اختصاصی درسا عرضه می­ شوند.

نحوه خرید سیم کارت کودک (درسا) همراه اول


سیم کارت کودک درسا در فروشگاه های همراه اول عرضه می گردد.نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد